ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ЕЛЕКТРИКИ



Звідки приходить електрика

Протягом тисячоліть люди спостерігали за сліпучими спалахами в небі під час грози.Вони водночас приваблювали їх, а щей дуже лякали. Бо ці зигзагоподібні спалахи були небезпечні тим, що після них гуркотів грім, іноді вони вбивали людей, палили все навколо. І лише понад 100 років тому люди зрозуміли, що це таке і приборкали електрику.Людина відкрила дію електрики вже давно. Древні греки знали, що коли шматочок бурштину натерти вовняною тканиною, він буде притягувати до себе пилинки. Те ж саме трапляється, коли ви зачісуєте волосся пластмасовим гребінцем.Та користуватися електрикою людина змогла лише з 1800 року.Що ж в давні часи використовували люди для освітлення своїх помешкань? Більше 100 000 років тому людина відкрила вогонь і першим освітлювальним приладом людини була палаюча дерев’яна палиця, яку добували з вогнища.Її називали лучиною.Близько 2000 років тому у Давньому Римі винайшли свічку. Спочатку це були волокна рослин, покриті воском чи смолою. Пізніше почалося виготовлення воскових та сальних свічок.З ними у приміщенні було світло та затишно, а ось вулиці залишалися темними. В 1859 році, коли відкрили нафту, з’явився її продукт – гас. Він став універсальним паливом як для освітлення приміщень так і для вуличних ліхтарів.Як же з’явилася перша електрична лампочка?Російський електротехнік Олександр Миколайович Ладигін здогадався нагріти вугільний стержень в закритій скляній колбі. Перші лампочки горіли півгодини, а коли майстер викачав повітря з колби – почали горіти вже декілька годин. В 1873 році такими лампами була освітлена одна з вулиць Петербурга. Дізнавшись про цю лампочку, нею зацікавився американський винахідник Томас Едісон. Працюючи вдвох, вчені створили цю лампочку, без якої в наш час не може обійтись жодна людина.

* Деякі матеріали та речовини пропускають електрику набагато краще, ніж інші. Їх називають ПРОВІДНИКАМИ.

* Матеріали, які не пропускають електричний струм, називаються ІЗОЛЯТОРАМИ або ж ДІЕЛЕКТРИКАМИ.

* Ідеальним провідником струму є ВОДА. Добре пропускають електрику МЕТАЛИ. Саме тому дроти, якими передається струм, виготовлені з різноманітних металів: алюмінію, міді, сталі тощо.

* Дуже низьку або взагалі нульову струмопровідність мають пластмаси й гума. Тому більшість із них - ізолятори, а провідники мають пластмасові та гумові оболонки, які захищають нас від ураження струмом.


Немає коментарів:

Дописати коментар