ТИ ПОВИНЕН ЗНАТИ!

      

Коли дитина тільки пізнає світ, її увагу притягують різні предмети, в тому числі й такі як розетка, штепсель, проводка тощо.
      Намагаючись «дійти» до фізичної суті  електрики, діти засовують у розетки цвяхи, дріт. Або, граючись із увімкненими приладами, можуть пошкодити ізоляцію та дістати найтяжчі опіки.
      Звичайно,  дорослі, побачивши це, або ціпеніють, або відразу кидаються на допомогу, ризикуючи при цьому теж постраждати. У такому випадку допомога знадобиться вже обом.
1. Дія електричного струму призводить до ураження всього організму людини в цілому через порушення нормальної роботи різних органів і систем організму і в першу чергу серця, легенів, центральної нервової системи.
         Що ж роботи щоб цього не трапилося?
       Припинити подачу струму (відключити рубильник або перерубати дріт, використовуючи інструмент з ізольованими ручками.
       Рятувати ураженого можна тільки однією рукою. Інакше ви ризикуєте  стати «частиною» електричного ланцюга та дуже обпектися.

       Якщо хтось схопився рукою за оголений дріт, треба висмикнути дріт із розетки, відключити рубильник, викрутити запобіжні електропробки.


       Припустімо, що це не можна зробити. Тоді потрібно відкинути дріт, але не руками, а сухою деревяною палицею чи іншим предметом з доброю ізоляцією.
       Якщо постраждалий тримає дріт у затиснутій долоні, необхідно дріт перерубати.
       Для цього підійде інструмент з ізольованим руків’ям і сокира чи лопата з   дерев’яним сухим держаком, чи кусачки з ізоляцією.
       Дроти, що зайнялися, небезпечно гасити водою. Їх краще прикрити чимось гумовим або засипати піском.
       Якщо людина лежить на землі поруч з обірваним дротом, то до неї слід підходити кинувши собі під ноги «ізоляцію», наприклад, суху дошку, гумову ковдру, книги або стосик газет;
       На руки найкраще надіти гумові чи шкіряні сухі рукавички. У крайньому разі – обмотати сухою тканиною.
       Відтягніть постраждалого від місця, де поширюється струм перенесіть на безпечну ділянку.
       Для цього потрібно взяти його за полу одягу, попередньо обмотавши будь-якою сухою тканиною і свої руки.
        Діяти слід однією рукою, а другу опустити до низу.
       Памятайте: не можна торкатися відкритих частин тіла руками – це небезпечно, електричний струм проходить крізь тіло потерпілого.
       Негайно викличте швидку допомогу (телефон «103»).

2. Як надати першу медичну допомогу постраждалому при електротравмуваннях?
       Насамперед треба знизити температуру в місці опіку, приклавши до нього лід із холодильника (можна і будь-які заморожені продукти, попередньо обгорнувши їх чистою тканиною). Придатна для цього й холодна вода.
       Якщо людина (дитина чи дорослий) не втратила свідомість, дайте їй знеболюючий анальгетик  і заспокійливе (валеріану, валокордин, корвалол).
       Ця травма впливає насамперед на центральну нервову і серцево-судинну системи.
       На місце опіку накладають стерильну повязку, бажано, так звану, волого-висихаючу – з фурациліном. Але в жодному разі не змащують це місце жиром або маззю на жировій основі.
       Якщо потерпілий непритомний, його кладуть на бік.
       При порушенні дихання,  серцебиття роблять масаж серця і штучне дихання «рот у рот» до приїзду бригади лікарів.
       Потерпілий повинен лежати. Не дозволяйте йому ні сідати, ні вставати.
       Це може призвести до тяжких наслідків, тому що в організмі виникають серйозні внутрішні розлади. Як і що робити далі, має визначити тільки лікар.
       Велика помилка, якщо електричний опік пробують лікувати вдома або амбулаторно.
       При сильних опіках пальців, долонь у перші два три-дні їх ще можна врятувати від некрозу (відмирання). Але не пізніше цього строку!
Щоб нещастя не спіткало вас, пам’ятайте ці поради.

Немає коментарів:

Дописати коментар